Понуди
Споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, Црквата Св. Матејас, Рибарска...
Плоштадот „Сан Марко“, истоимената црквата, ќе се помине покрај Мостот на воздишки, каналот Гранде, Дуждевата палата, мостот Риалто.
Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата ...
Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа.
Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад...
Промоции за јонски брег - Парга, Врахос, Лефкада
Ultra Last Minute - хотели - Грција
Крстарење по 7 јонски острови. Крстарење на 3 плажи. Ден за паметење на Катизма. White Party Cruise.
Неи Пори - автобус - викенд 02 јуни.
Чартер Анталија. Хотели во Кемер, Сиде, Белек, Лара, Аланија... Термини 04.06 и 11.06
ПРОМОЦИЈА ЗА КАЛАМИЦИ – СИТОНИЈА!!! ВИЛА СТЕЛА На крајот од вториот крак на Халкидики се наоѓа туристичкото градче Каламици. Вила Стела се наоѓа на само 50 метри од плажата во Калами...
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА!!! СКИЈАТОС - КУКУНАРИЕС ЗА ТЕРМИН: 12.08.2016 Вила Никос
Крстарење по 7 јонски острови. Крстарење на 3 плажи. Ден за паметење на Катизма. White Party Cruise.
Булеварот Невски, Казанската црква, Дворскиот плоштад, Адмиралитетот, Василевскиот Остров, Ермитаж, Исакиевата Соборна црква, Бронзениот Коњаник, Смољни... Посета на Петропавловската тв...
Вила ГОЛДЕН БЕЈ се наоѓа во мирен дел помеѓу Ханиоти и Пефкохори на само 30 метри од плажа. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара, џакузи, базен и бар покрај базенот. Смест...
П Р О М О Ц И Ј А!!! Халкидики и Неи Пори
Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат и висечки мост. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција.
ВИЛА ОСКАР - се наоѓа во центарот на Калитеа, одалечена 600 м. од плажа. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, мини кујна целосно о...
ВИЛА СТЕЛА се наоѓа на 50 метри од прекрасната плажа на Каламици, расоплага со 1/2+1 и1/3+1 студиа, распоредени на прв кат. Секое студио има сопствен тоалет со туш,балкон, комплет опрем...
ПСАКУДИЈА е мало туристичко место на западната страна од вториот крак Ситониа во областа Халкидики. Се издвојува по долгата песочна плажа, боровите и маслиновите дрвја покрај плажата, д...
НЕИ ПОРИ / ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД
Продолжен викенд на Халкидики - Свети Кирил. Калитеа, Полихроно, Ханиоти, Пефкохори.
Вила МИНОА се наоѓа на 30 метри од плажата во мирен дел на Пефкохори. Располага со 1/3+1 апартмани (две простории – спална со брачен кревет и единечен кревет и дневен простор со кујна и...
Вила МОЛОС БИЧ ЛУКС се наоѓа на 100 метри од Молос бич - најпознатата плажа во Ханиоти. Вилата располага со дуплекс апартмани со две и три спални.
Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3апартмани и 1/4 дуплекс апартмани, сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi ...
Вила АТЛАНТИК се наоѓа во строгиот центар на шеталиштето. Комплетно реновирана и на 5 мин од плажа.
Хотел KOPSIS Beach - Пефкохори
НИКИТИ туристичкото место на западната страна на вториот крак на Халкидики-Ситонија. Идеално место за туристи кои сакаат убава плажа, чисто море ,долги прошетки покрај плажа со многу ре...
Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг на вулкански острови, 200 километри југоисточно од копното на Грција, со своите живописни и разнобојни карпи раск...
Неа Анхиалос се наоѓа на само 15 км од градот Волос, односно на само 435км од Скопје. Прекасно туристичко место, со преубава пространа плажа и тиркизно сино море. Прекрасниот брег на Не...
Мистично привлечен, спакуван во историски приказни,обоен од влијанија на најразлични цивилизации, Крф фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не с...
Вила Константин ЛУКС се наоѓа на сама плажа во мирниот дел на Пефкохори. Вилата располага со мезонети – дневен престој со кревет на извлекување и кујна, по скали во галерија (горен дел)...
НЕА ФЛОГИТА, туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики. Се издвојува со нај долгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата н...
Еден од најзелените острови во Медитеранот со прекрасни златно жолти плажи и кристално бистро море.
Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располагасо четворокреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 (...
Вила МОЛОС БИЧ ЛУКС се наоѓа на 100 метри од Молос бич - најпознатата плажа во Ханиоти. Вилата располага со дуплекс апартмани со едан и две спални. Дуплекс апартман со две спални на две...
ХОТЕЛ „ХАНИОТИ" - ХАНИОТИ Грција Лето 2017
Се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 100 метри од плажа. Располага со студиа и апартмани на први и втори кат. Секое студио е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, клима...
ВИЛА КЛЕОПАТРА се наоѓа на 170 метри од плажа. Располага со трокреветни студиа и дуплекс апартмани (две одвоени спални и кујна). Секое студио / дуплекс има балкон, комплет опремена кујн...
Парга, историско гратче на Јонско море. Некогаш важна тврдина на Османлиите. Прекрасни плажи и кристално чисто плаво море.
Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа во мирниот дел на Пефкохори во близина на двата големи супермаркети. Сместувањето е во апартмани на приземје и спрат со 3 редовни легла и дв...
Вила ТАЛАСА се наоѓа на 40 метри од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студиа, опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ и клима која се доплака 5 € од ден
Плоштадот Маркиз де Помбал, Авенијата на Слободата, покрај реката Тежо, во зоната на Плоштадот Комерцио и квавртот Алфама. Трансфер до хотелот и сместување. Препорачуваме посета на кула...
ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ – NO NAME ХАЛКИДИКИ (КАЛИТЕА / ПОЛИХРОНО / ХАНИОТИ / ПЕФКОХОРИ)
Се наоѓа во Црно Море, но ретко кој од Македонија го посетил? Ова е ретка можност! Лицето на денешен Крим го красат прекрасните царски и благороднички дворци и палати, средновековни ...
Двокреветни и трокреветни студиа опремени со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Истите се од Б категорија.Користење на клима се доплаќа 5 € по ден
Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шет...
“Една од најголемите светски ѕвезди со харизма на Елвис” како што го опишиваат од The Washington Post и New York Times славниот Холандски виолинист и диригент. Оснивач на оркестарот Joh...
Симболот на градот - Змејскиот Мост, Трите мостови на реката Љубљаница, Прешерновиот споменик во чест на најголемиот словенечки поет Франц Прешерн, Фрањевачката Црква или Црквата на Вов...
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св. Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновеков...
Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пицница Хајнекен, Новиот градски кв...
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност...
Апартманите МАРТА се наоѓаат во централниот дел на Ханиоти наспроти влезот на хотел Сосурас, оддалечени околу 50-60 метри од плажа.
Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри.
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА!!! СКИЈАТОС - КУКУНАРИЕС ЗА ТЕРМИН: 12.08.2016 Вила Никос
Се наоѓа во Црно Море, но ретко кој од Македонија го посетил? Ова е ретка можност! Лицето на денешен Крим го красат прекрасните царски и благороднички дворци и палати, средновековни тврдини, цркви, џамии, синагоги. На него траги оставиле: старо - грчки колонисти, римски, трапезунтски и татарски владетели и руски цареви. На Крим, односно во Јалта, Сталин, Черчил и Рузвелт, во 1945 година ја кроеле картата на Европа. Од Крим, во 14 век, Ѓеновските галии ја расшириле колерата низ цела Европа. На Крим постои најдолгата тролејбуска линија на светот, но и една од најголемите поморски бази. Шареноликата етничка лепеза на полуостровот ја сочинуваат - Руси, Украинци, Татари, Белоруси, Ерменци, Евреи, Бугари ....
Понуди на вашиот Е-Маил
Има моментално присутни.