Банско - 23-ти Октомври 02.10.2017 

 

 

 

БАНСКО – 23-ти Октомври

 

 

 

Хотел МУРИТЕ 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive

Зграда : АЗАЛИА

Двокреветна соба (2+0)

28 €

Едноспален апартман (2+2)

32 €

Двоспален апартман (4+2)

32 €

Зграда : ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

26 €

Едноспален апартман (2+2)

30 €

Двоспален апартман (4+2)

30 €

 

Услови за лица на дополнително легло :

- Деца до 3.99 год. - БЕСПЛАТНО

- Прво дете од 4-13.99 год. – БЕСПЛАТНО

- Второ дете од 4-13.99 год. – 50% попуст

- Возрасен - 25% попуст

- За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 

Цените сеевра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чајод 10:00 до 22:00)

- Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

- Паркинг, интернет

 

 

 

Хотел ГРИН ВУД 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive

Двокреветна соба (2+0)

30€

Студио (2+2)

32€

Едноспаленапартман (2+2)

34€

Двоспаленапартман (4+2)

32€

 

 

Услови за лица на дополнително легло:

- Деца до 3.99 год. – бесплатно

- Прво дете од 4-13.99 год. – бесплатно

- Второ дете од 4-13.99 год. – 50% попуст

- Трет возрасен – 20% попуст

- За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 

 

Цените сеевра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок (08-10 ч.), ужина (11-12 ч.), ручек (12-14 ч.), ужина (15-17 ч.), вечера (18-21 ч.)

- Безалкохолни пијалоци, топли пијалоци (08-23 ч.)

- Алкохолни – локални пијалоци (11-23 ч.)

- Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес

- Детски кат, Интернет, Паркинг

 

 

 

Хотел РЕГНУМ 5*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Executive suite (2+2)

35€

42€

Grand suite (4+2)

31€

38€

Дополнителни услови :

Дете до 8.99 год.

Бесплатно

Дете од 9-12.99 год на доп.легло

17€

21€

Возрасен на доп.легло

26€

31€

 

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок / Појадок и вечера

- Користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес

- Детски кат

- Паркинг, интернет

 

 

 

Хотел КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба делукс, поглед планина(2+1)

90€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год на доп.легло

24€

Возрасен на доп.легло

30€

 

 

Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Богат појадок на шведска маса

- Користење на СПА Центар – 2 надворешни базени, 1 внатрешен базен, надворешно и внатрешно џакузи, финска сауна, био сауна, турска бања, арома парна бања, снежна соба, фитнес

- Интернет, детски парк

 

 

 

Хотел ПРЕМИЕР 5*

 

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба – executive (2+1)

88€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год на доп.легло

22€

Возрасен на доп.легло

31€

 

 

Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Вино, овошје и вода во собата, на денот на пристигнување

- Користење наСПА Центар и внатрешен базен

 

 

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

 

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24€

Дополнителни услови :

Прво дете до 11.99 год.на доп.легло

Бесплатно

Второ дете до 11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

20% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес

- Интернет, паркинг

 

 

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

16€

Едноспален апартман (2+2)

18€

Двоспален апартман (4+2)

16€

Дополнителни услови :

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете до 12.99 год.на доп.легло

Бесплатно

Второ дете до 12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

Доплата на полупансион : возрасен - 8€, дете - 4€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона

- Интернет, паркинг

 

 

 

Хотел ИВАН РИЛСКИ 4*

 

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба (2+1)

26€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год.на доп.легло

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на доп.легло

11€

Возрасен на доп.легло

19€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Користење на базен, сауна, парна бања, релакс сауна, фитнес

- Интернет, паркинг

 

 

 

Хотел САНРАЈС 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive light

Едноспален апартман (2+2)

26€

Дополнителни услови :

Дете до 1.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 02-11.99 год на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 02-11.99 год на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

Доплата за еднокреветна соба

+ 50% од цената за 1 лице

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

- Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

- Детски кат

- Паркинг, интерне

 

 

 

Хотел ГРАМИ 3*

 

Вид на сместувањe

ALL INCLUSIVE Light

Двокреветна соба (2+1) / Апартман (2+2)

21€

Дополнителни услови :

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-11.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

- Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

- Паркинг, интернет

 

 

 

 

Хотел МАРИЈА АНТОАНЕТА 3*

 

Вид на услуга

Цена

ALL INCLUSIVE Light

23€

Полупансион

19€

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год.

Бесплатно

Деца од 6-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- All Inclusive Light - Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

Полупансион - појадок и вечера, пијалоци за време на оброците

- Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

- Паркинг, интернет

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ – 2 ноќевањa

 

 

 

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса 1 € на ден

Патничко осигурување

Доплата за организиран превоз – 35 € повратен билет

(поаѓање 21.10.2017, враќање 23.10.2017) 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Срцето на Краков, дворецот Wawel, катедралата Св.Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц...
Будимпешта, убавица на Дунав - споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата...
Истанбул, приказна од Ориентот - Аксарај, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Лалели Џамијата, Римскиот Аквадукт, Златен Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), плоштадот Таксим, Бешикташ стадионот, Галата кула, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем Пашина Џамија, Патријаршијата, Фатих џамија...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има моментално присутни.