ЛЕФКАДА - Агиос Никитас - вила Евридики 04.04.2017

 

 

 

 

 

 АГИОС НИКИТАС 


 Л Е Ф К А Д А  

 

 

 

Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат ферибродови до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот. Островот е познат е по прекрасните плажи од кои застанува здивот.

 

 

 

Вила ЕВРИДИКИ е лоцирана на 50 метри од плажа во Агиос Никитас. Егремни плажата се наоѓа на 18км од вилата. Плажата Катизма е на 1,8км. Вилата располага со 2 мезонети и 1 апартман со една спална за фамилија од максимум 4 лица (2 возрасни + 2 деца), сите опремени со ТВ, клима (вклучена во цена), бања, комплет опремена кујна и Wi-Fi.

 

 

ценовник бр.2 со важност од 07/04/2017

Вила ЕВРИДИКИ

Агиос Никитас

Датуми на
поаѓање од Скопје

Почеток на аранжманот

Бр. на

ноќевања

Наем на 1/4

МЕЗОНЕТА - АПП

02.06.2017

03.06.2017

7

350 €

09.06.2017

10.06.2017

7

400 €

16.06.2017

17.06.2017

7

440 €

23.06.2017

24.06.2017

7

490 €

30.06.2017

01.07.2017

9

650 €

09.07.2017

10.07.2017

9

750 €

18.07.2017

19.07.2017

9

900 €

27.07.2017

28.07.2017

9

900 €

05.08.2017

06.08.2017

9

900 €

14.08.2017

15.08.2017

9

900 €

23.08.2017

24.08.2017

9

900 €

01.09.2017

02.09.2017

7

450 €

08.09.2017

09.09.2017

7

400 €

15.09.2017

16.09.2017

7

350 €

22.09.2017

23.09.2017

7

260 €

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТА / АПАРТМАН ЗА 7 ИЛИ 9 НОЌЕВАЊА.

- Во МЕЗОНЕТИТЕ / АПАРТМАНИТЕ дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на поѓање од Скопје, аражманот започнува наредниот ден.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 23.00часот, поаѓање во 23.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14:00часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:

- Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

- деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

- Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно.

 

 

 

Галерија
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
БАНСКО – 23-ти Октомври (сопствен превоз)
Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсаѓот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност...
Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пицница Хајнекен, Новиот градски кварт...
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Има моментално присутни.