Порто и Лисабон,
авион - Велигден

Порто и Лисабон,
авион - Велигден

Лисабон и Порто

Бисерите на Португалија

Авион / 8 дена / 7 ноќевања

Рим - авион,
Велигден

Рим - авион,
Велигден

Сите патишта водат кон РИМ

Шпанските скали познати како "дневна соба на градот"

Фонтаната Ди Треви со легендата за фрлање паричка за повторно враќање во Рим

Париз - авион,
Велигден

Париз - авион,
Велигден

Париз...

градот на светлината

Версај, Лувр, Дизниленд

Копенхаген, Малме
авион - Велигден

Копенхаген, Малме
авион - Велигден

Раскошот на Европа

Копенхаген и Малме

Авион, 4 дена, 3 ноќевања

Амстердам, Брисел
авион - Велигден

Амстердам, Брисел
авион - Велигден

Амстердам и Брисел

со посета на Хаг и Ротердам

Авион, 6 дена, 5 ноќевања

Прага - 8 Март,
Дрезден и Виена

Прага - 8 Март,
Дрезден и Виена

Прага... златен град

магичен град

град со стотина кули...

Град со голема историска вредност

и долга традиција

Венеција - 8 Март

Венеција - 8 Март

со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА

Автобус /5 дена /3 ноќевања

плоштадот и црквата Сан Марко

Дуждевата палата, мостот на воздишки

Црквата Санта Кроче, Катедралата Дуомо

Будимпешта - 8 Март

Будимпешта - 8 Март

Повеќе од 1500 години стара историја

Будимпешта-спојка три града

Буда, Обуда и Песта

настанала во 1873 година

10 мостови и Кралската палата

Најнови Понуди
Булеварот Невски, Казанската црква, Дворскиот плоштад, Адмиралитетот, Василевскиот Остров, Ермитаж, Исакиевата Соборна црква, Бронзениот Коњаник, Крстосувачот "Аурора", Смољни...
Шпанските скали познати како "дневна соба на градот", Фонтаната Ди Треви со легендата за фрлање паричка за повторно враќање во Рим, Пантеон, прекрасниот плоштад Кампидољо, Римскиот Фору...
Палатата Амалиенборг, резиденцијата на Данските Кралеви, Градското собрание, Парламентот на Данска во Палатата Кристијансборг, Операта, Кралската библиотека, Дворецот Розенборг, симболо...
запознавање на Париз, градот на светлината, полн со гламур и културни знаменитости. Панорамски разглед на градот: Големите булевари, мостовите и кејовите на Сена, плоштадот Конкорд, Ели...
АМСТЕРДАМ и БРИСЕЛ со посета на ХАГ и РОТЕРДАМ
Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Староградскиот плоштад со познатиот астрономски часовник - Орл...
Аксарај, Лалели џамија, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Римскиот аквадукт, Златниот Рог, Хотелот Пера Палас (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), ...
Португалскиот главен град кој ужива особено сончева позиција на крајбрежјето на Европскиот Атлантик: Плоштадот Маркиз де Помбал, Авенијата на Слободата, покрај реката Тежо, во зоната на...
Париз, градот на светлината, полн со гламур и културни знаменитости. Панорамски разглед на градот: Големите булевари, мостовите и кејовите на Сена, плоштадот Конкорд, Елисејските полиња...
Пристигнување во комплекс „Рупите“ кој се наоѓа во југозападна Бугарија на 8км од Петрич. Месноста Рупите е живеалиште на БАБА ВАЃА во кое ги поминала последните години од нејзиниот жи...
Разглед на главниот град на Тоскана: Катедралата Дуомо со автентичната купола – чудо на ренесансната архитектура, Палатата Векио – Градското Собрание, Плоштадот Сињорија – познат по реп...
Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пивница Хајне...
Разглед на средновековната Данската престолнина Копенхаген: Палатата Амалиенборг, резиденција на Данските Кралеви, Градското собрание, Парламентот на Данска во Палатата Кристијансборг, ...
Разглед на Венеција: Плоштадот Сан Марко со Базиликата, Дуждевата Палата, ренесансната Саат-кула, Мостот на воздишките...
Париз-градот на светлината, високата мода, француската револуција,историја и култура... Спомнувањето на неговото име никого не остава равнодушен. Оние кои биле во овој град носат незабо...
Разглед на убавините на Милано: Замокот Сфорцеско, пешачката улица Данте, Плоштадот Дуомо и Катедралата Дуомо, Galleria Vittorio Emanuele што ги поврзува Катедралата Дуомо и една од нај...
Посета на филмскиот град на Емир Костурица-Дрвен град во Мечавник. Градот бил изграден за потребите на Филмот „Живот је Чудо“. Попатно панорамски разглед на Вишеград и мостот на Дрина.
ВИЕНА - актуелна престолнина на Австрија и некогаш главен град на моќната Австроунгарска Империја. Денес модерна туристичка метропола на бреговите на убавиот плав Дунав.
Приказната продолжува за Византион...Византија...Константинопол...Цариград...Истанбул...единствена метропола во Светот која се наоѓа на два Континента, Европа (Тракија) и Азија (Анадоли...
Минхен е трет по големина град во Германија веднаш позади Берлин и Хамбург. Лежи на реката Изар на падините на Алпите. Во средината на 19ти век го доживеал своето златно доба под управа...
Панорамски разглед на градот со стручен локален водич: Старо место: Карловиот мост, споменикот на Карло IV, Вацлавскиот плоштад, Староградскиот плоштад со познатиот астрономски часовни...
Панорамско разгледување на „заспаната убавица“: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Мостот на воздишки, Кулата, каналот Гранде, мостот Ријалто...
Панорамско разгледување на градот: споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската па...
Панорамски разглед на градот: Каталонската престолнина- булеварот Дијагонал, Саграда фамилија,плоштадот Каталонија,плоштадот Шпанија, магичните фонтани, улицата Рамблас, бизнис квартот,...
Хотелот ВИЛА ПАРК се наоѓа во Боровец, во составот на хотелот на располагање се следните содржини: затворен базен, центар за бавина, парна бања и сауна, масажа, кафе бар, Wi-Fi конекциј...
Разни пакети за хотел Мона - Златибор
Специјална понуда за Хотел Рила - Боровец со вклучени ски пакети.
ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ
Хотели - Банско и Боровец
ПРЕБАРАЈ ПОНУДИ
Булеварот Невски, Казанската црква, Дворскиот плоштад, Адмиралитетот, Василевскиот Остров, Ермитаж, Исакиевата Соборна црква, Бронзениот Коњаник, Крстосувачот "Аурора", Смољни...
Шпанските скали познати како "дневна соба на градот", Фонтаната Ди Треви со легендата за фрлање паричка за повторно враќање во Рим, Пантеон, прекрасниот плоштад Кампидољо, Римскиот Форум, Колосеумот, Црквата Св. Петар во ланци со статуата Мојсие – познатото дело на Микеланџело, Црквата Св. Климент...
Палатата Амалиенборг, резиденцијата на Данските Кралеви, Градското собрание, Парламентот на Данска во Палатата Кристијансборг, Операта, Кралската библиотека, Дворецот Розенборг, симболот на градот “Малата сирена”, создадена според истоимената бајка од Ханс Кристијан Андерсен...
запознавање на Париз, градот на светлината, полн со гламур и културни знаменитости. Панорамски разглед на градот: Големите булевари, мостовите и кејовите на Сена, плоштадот Конкорд, Елисејските полиња, Триумфалната Капија, плоштадот Вандом, Операта Гарние, плоштадите Република и Бастиља, Латинскиот кварт, Универзитетот Сорбона, паркот Луксембург...
АМСТЕРДАМ и БРИСЕЛ со посета на ХАГ и РОТЕРДАМ
Понуди на вашиот Е-Маил
Контакт

Улица."27 Март" бр.3
1000 Скопје Македонија

тел/факс: +389 02 / 3132312
тел: +389 02 / 3109448

e-mail:
info@magelantravel.com.mk
magelanclub@magelantravel.com.mk

Има 68 моментално присутни.